BERLIN - jarmark
04-05.12.2021 i 18-19.12.2021

Plan i program wycieczki

  • wyjazd godz. 5:30 Poznań, godz. 6.00 Szamotuły,
  • Przejazd autostradą do Berlina,
  • Zwiedzanie Berlina według opisu obok,
  • Krótka przerwa dla grupy.
  • Przejazd pod Pałac Charlottenburg, gdzie dorocznie znajduje się najbardziej głośny, kolorowy i największy, a przez to najatrakcyjniejszy, Bożonarodzeniowy Jarmark w Berlinie.
  • Po przerwie dla grupy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

W cenie wycieczki:

  • przejazd komfortowym busem lub autokarem,
  • przewodnik-pilot,
  • zwiedzanie Berlina z przewodnikiem.

Zwiedzanie rozpoczynamy od obejrzenia fragmentu słynnego Muru Berlińskiego ze słynnymi Pop-artowymi muralami. Następnie przejazd do Reichstagu i budynków Bundestagu oraz Kanzleramtu siedziby Kanclerza Niemiec.
Przejście spacerem pod bramę Brandenburską z dawnej części zachodniej do części wschodniej Berlina. W dalszym ciągu zwiedzania pójdziemy w stronę sugestywnego pomnika Holokaustu a stamtąd przespacerujemy się w stronę Potsdammer Platz, gdzie po raz pierwszy zetkniemy się z kolorami i zapachami towarzyszącymi typowemu Berlińskiemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu.
Czas wolny na zakup pamiątek, ciepły posiłek i zrobienie indywidualnych bądź grupowych zdjęć. Po pierwszej części i czasie wolnym ruszamy w stronę słynnego Check-Point Charlie gdzie poznamy burzliwe losy tego miejsca i dramatycznego współistnienia przez 28 lat obu części Berlina. 
W dalszej części udamy się fragmentem eleganckiej ulicy Friedrichstrasse ku Kościołowi Świętej Jadwigi i Uniwersytetowi Humboldta.
Następnie pospacerujemy obok Odwachu przy Unter den Linden i wokół Wyspy Muzeów i Luterańskiej Katedry Berlina oraz przy odbudowywanym Zamku Hohenzollernów.
W dalszym ciągu zwiedzania udamy się w stronę Rotes Rathaus czyli czerwonego ratusza, siedziby władz miejskich Berlina. Tak dojdziemy do słynnego Alexander Platz i Wieżę Telewizyjną by znaleźć się przy kolejnym Targu Świątecznym, pełnym kolorów, zapachów i życia.
Czas wolny dla grupy na posiłek, Gluwein, zakupy pamiątek lub wizytę w Berlińskim Primarku przy tym słynnym placu dawnego Berlina Wschodniego.
Po przerwie przejazd autokarem w pobliże Berlińskiego ZOO i ulicy Kurfurstendam, gdzie znajdziemy się przy słynnym Kościele Pamięci będącym w trwałej w ruinie, który pierwotnie był darem Niemieckiego Cesarza Wilhelma II
dla dziadka, Wilhelma I Hohenzollerna. Europa Centrum ze słynnym zegarem wodnym oraz nie mniej znany na świecie dom towarowy Ka De We.​

CENA

160 zł

Dodatkowo: ubezpieczenie KL,NNW - 20 PLN/os., opłaty przewodnickie i lokalne (płatne w autokarze i nie podlegają rozliczeniu) - 10 EUR/os.

KONTAKT - REZERWACJA

Rezerwacja odbywa się poprzez podpisanie umowy oraz wpłatę zaliczki na nr konta:
32124017471111001062749876
tel. 790 442 272
e-mail: robert@travelsport.pl

CERTYFIKAT

Certyfikat potwierdzający udzielenie przez TU EUROPA S.A. gwarancji ubezpieczeniowej dla TRAVELSPORT

REJESTR

posiadamy wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Wielkopolskiego nr 914

Shopping Basket
Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram