DREZNO - Jarmark
04-05.12.2021 i 18-19.12.2021

Plan i program wycieczki

  • Zbiórka w godzinach porannych i przejazd do Drezna.
  • Spacer po zabytkowej starówce m.in Zwinger – zaliczany do najbardziej znaczących budowli baroku, kompleks wzniesiony na życzenie Fryderyka Augusta Mocnego, który w jego założeniach miał dorównać rzymskiemu Koloseum. W skład kompleksu wchodzą: Galeria Malarska Dawnych Mistrzów, Nymphenbad, brama Kronentor ze swoimi Galeriami, następnie obejrzymy Operę Sempera na Placu Teatralnym.
  • W dalszej części programu zwiedzanie Frauenkirche – drugiego największego (po katedrze w Strasburgu) budynku wzniesionego z piaskowca.
  • Po zwiedzaniu miasta zaprosimy Państwa do spędzenia czasu wolnego na terenie Jarmarków Bożonarodzeniowych.

Drezdeński Striezelmarkt to najstarszy i jeden z największych w Niemczech jarmarków bożonarodzeniowych, którego nazwa pochodzi od Strietzel, czyli słynnej oryginalnej, drezdeńskiej strucli bożonarodzeniowej. Na terenie jarmarku nasi turyści będą mogli obejrzeć z bliska licząca 14 metrów wysokości, bożonarodzeniowa piramidę, a także wziąć udział w niepowtarzalnym Święcie Strucli, podczas którego od Zwinger do Striezelmarkt odbywa się pochód z olbrzymią struclą, która zostaje rozdawana zgromadzonym. W namiotach na ternie parku odbywają się pokazy teatralne o tematyce świątecznej i koncerty – ok. 150 występów i spektakli każdego dnia. 

CENA

160 zł

dodatkowe koszty: bilety do Zamku Rezydencyjnego 12 €; bilety „Zielone sklepienie” 12€. (dla chętnych) Ubezpieczenie KL,NNW - 20 PLN/os. Opłaty przewodnickie i lokalne (płatne w autokarze, opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi) - 10 EUR/os.

KONTAKT - REZERWACJA

Rezerwacja odbywa się poprzez podpisanie umowy oraz wpłatę zaliczki na nr konta:
32124017471111001062749876
tel. 790 442 272
e-mail: robert@travelsport.pl

CERTYFIKAT

Certyfikat potwierdzający udzielenie przez TU EUROPA S.A. gwarancji ubezpieczeniowej dla TRAVELSPORT

REJESTR

posiadamy wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Wielkopolskiego nr 914

Shopping Basket
Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram